-Ψηφοφορία-

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Το βιβλίο που θα διαβάσουμε

33% 33% 
[ 4 ]
8% 8% 
[ 1 ]
58% 58% 
[ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 12

-Ψηφοφορία-

Δημοσίευση  likan Την / Το Σαβ 27 Σεπ 2008 - 14:59

Λόγω λάθος χειρισμού ( pale ) η ψηφοφορία για το δεύτερο βιβλίο διαγράφηκε. Θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη από τα μέλη της "Επιπεδοχώρας" και να σας παρακαλέσουμε για τελευταία φορά ( Smile ) να ψηφίσετε το βιβλίο που επιθυμείτε να διαβάσουμε. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μέχρι τις 5 Οκτωβρίου.
likan
Ισόπλευρο τρίγωνο
Ισόπλευρο τρίγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2008
Τόπος : Κομοτηνή

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://apeironews.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: -Ψηφοφορία-

Δημοσίευση  nina Την / Το Σαβ 27 Σεπ 2008 - 20:45

νομίζω πως θα πρέπει να διευκρινίσω πως τον λάθος χειρισμό τον έκανα εγώ και να ευχαριστήσω πολύ τον likan που φρόντισε να τον αποκαταστήσει! Embarassed

Λυπάμαι, κάπως, που ο Μαρτίνες δεν μπήκε στη δεύτερη ψηφοφορία, αλλά νομίζω πως η Επιπεδοχώρα, του E. Abbot είναι ένα ανεξάντλητο θέμα για χειμερινές ιντερνιτικές συζητήσεις, στις οποίες μπορούν να συμμετάσχουν άπαντες μαθηματικοί, μαθηματικίζοντες αλλά ακόμη και αντι-μαθηματικίζοντες, και έχει δίκαιο ο asimeon που την πρότεινε.

Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2008
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://mathandliterature.blogspot.com

my come back !!

Δημοσίευση  tsimuha kamikazi Την / Το Κυρ 28 Σεπ 2008 - 12:12

θα ήθελα ειλικρινά να ζητήσω συγνώμη από όλους σας για την απουσία μου όλο αυτό το διάστημα, αλλά η ανάγκη για εγκατάστασή μου σε άλλο κράτος, οι απαραίτητες διαδικασίες (εύρεση σπιτιου κλπ) καθώς και η απουσία σύνδεσης ιντερνετ στο μέρος όπου μένω, δε μου επέτρεψε να είμαι κοντά σας...

Ελπίζω να είστε όλοι καλά, να περάσατε ένα υπέροχο καλοκαίρι και να είμαστε πανέτοιμοι για να ξεκινήσουμε δυναμικά τη νέα χρονιά που μας περιμένει...

Ψήφισα ήδη την Επιπεδοχώρα, διότι έχω διαβάσει ήδη τη μισή, όπως και με το "από την παράνοια στους αλγοριθμους" , αλλά θα προτιμούσα για αρχή την επιπεδοχώρα διότι είναι μικρότερη σε έκταση και πιστεύω αυτό θα μας διευκολύνει τώρα που είμαστε ακόμη στην αρχή. Το "επιστολές σε μία νεαρή μαθηματικό" θα ήθελα πάρα πολύ να το διαβάσω, αλλά δυστυχώς δεν το έχω αγοράσει, και εδώ είναι απίθανο να το βρω σε κάποιο βιβλιοπωλείο. Για καθαρά πρακτικούς λόγους λοιπόν, αλλά και για να τιμήσουμε το όνομα του φόρουμ, ψηφίζω επιπεδοχώρα.

Δυστυχώς η προηγούμενη προσπάθειά μας με τον Ταξιδευτή των μαθηματικών, μπήκε μάλλον στα "βαθιά νερά" και κατά κάποιο τρόπο "ναυάγησε"...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε καλύτερα αυτη τη φορά,
θα είμαστε σε συχνότερη επικοινωνία, καθώς σε 15 εργάσιμες μέρες θα έχω πλέον σύνδεση ίντερνετ και στο σπίτι μου...

Πολλά φιλιά σε όλους !
περιμένω νέα σας ...

tsimuha kamikazi
Τετράγωνο
Τετράγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 100

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://flatland.team-talk.net

Δημοσίευση  xalazia Την / Το Κυρ 28 Σεπ 2008 - 20:37

Μινα σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια .Να υποθεσω οτι διοριστηκες σε Ελληνικο σχολειο για πηγες για μεταπτυχιακο?.Για οποιον λογο και να πηγες σου ευχομαι να περνας καλα εκει στο εξωτερικο.
xalazia
Σημείο
Σημείο

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2008
Τόπος : Θεσσαλονικη

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

για likan

Δημοσίευση  xalazia Την / Το Κυρ 28 Σεπ 2008 - 20:45

Σ΄ευχαριστω που με ενημερωσες για την καινουργια ψηφοφορια.Στην συζητηση δεν μπορεσα να λαβω μερος γιατι ενω διαβαζα το βιβλιο ο Ταξειδευτης των μαθηματικων μου το ζητησε μια καθηγητρια να της το δανεισω οταν εκαμνα τις εγγραφες στο γυμνασιο.
Θα ηθελα μια πληροφορια.Θα διεξαχθει ενας μαθηματικος διαγωνισμος απο το θαλης.Η κορη μου ειναι αρκετα δυνατη και θα κανω αιτηση για να λαβει μερος.Σημασια για μενα δεν εχει η πρωτια αλλα να νιωσει μια ωραια εμπειρια και να δει τις δυνατοτητες της.Τι ακριβως θα πρεπει να διαβασει για να ειναι ετοιμη?Εφετος πηγαινει τριτη γυμνασιου.
Ευχαριστω.
xalazia
Σημείο
Σημείο

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2008
Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση  nina Την / Το Δευ 29 Σεπ 2008 - 12:10

xalazia έγραψε:Μινα σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια .Να υποθεσω οτι διοριστηκες σε Ελληνικο σχολειο για πηγες για μεταπτυχιακο?.Για οποιον λογο και να πηγες σου ευχομαι να περνας καλα εκει στο εξωτερικο.

καλή μου, xalazia, δεν υπάρχει, προς το παρόν τουλάχιστον, Μίνα στο φόρουμ.
Καλή τύχη στην κόρη σου, δε χρειάζεται να διαβάσει τίποτε αν πάει στο διαγωνισμό του Θαλή.

Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

Γύρνα σελίδα

Δημοσίευση  LukDag Την / Το Δευ 29 Σεπ 2008 - 13:54

tsimuha kamikazi έγραψε:θα ήθελα ειλικρινά να ζητήσω συγνώμη από όλους σας για την απουσία μου όλο αυτό το διάστημα, αλλά η ανάγκη για εγκατάστασή μου σε άλλο κράτος, οι απαραίτητες διαδικασίες (εύρεση σπιτιου κλπ) καθώς και η απουσία σύνδεσης ιντερνετ στο μέρος όπου μένω, δε μου επέτρεψε να είμαι κοντά σας...

Ελπίζω να είστε όλοι καλά, να περάσατε ένα υπέροχο καλοκαίρι και να είμαστε πανέτοιμοι για να ξεκινήσουμε δυναμικά τη νέα χρονιά που μας περιμένει...

Ψήφισα ήδη την Επιπεδοχώρα, διότι έχω διαβάσει ήδη τη μισή, όπως και με το "από την παράνοια στους αλγοριθμους" , αλλά θα προτιμούσα για αρχή την επιπεδοχώρα διότι είναι μικρότερη σε έκταση και πιστεύω αυτό θα μας διευκολύνει τώρα που είμαστε ακόμη στην αρχή. Το "επιστολές σε μία νεαρή μαθηματικό" θα ήθελα πάρα πολύ να το διαβάσω, αλλά δυστυχώς δεν το έχω αγοράσει, και εδώ είναι απίθανο να το βρω σε κάποιο βιβλιοπωλείο. Για καθαρά πρακτικούς λόγους λοιπόν, αλλά και για να τιμήσουμε το όνομα του φόρουμ, ψηφίζω επιπεδοχώρα.

Δυστυχώς η προηγούμενη προσπάθειά μας με τον Ταξιδευτή των μαθηματικών, μπήκε μάλλον στα "βαθιά νερά" και κατά κάποιο τρόπο "ναυάγησε"...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε καλύτερα αυτη τη φορά,
θα είμαστε σε συχνότερη επικοινωνία, καθώς σε 15 εργάσιμες μέρες θα έχω πλέον σύνδεση ίντερνετ και στο σπίτι μου...

Πολλά φιλιά σε όλους !
περιμένω νέα σας ...

Μετα απο πολύ καιρό απουσίας απο την Επιπεδοχώρα, ανακάμπτω.
Τις ευχές μου στην tsimuha kamikazi για μια ενεργό, δημιουργική ζωή στην άλλη διασταση του τόπου που μετακινήθηκε.
LukDag
Σημείο
Σημείο

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ψηφοφορία για το δεύτερο βιβλίο

Δημοσίευση  LukDag Την / Το Δευ 29 Σεπ 2008 - 13:59

Έφόσον η ψηφοφορία δεν είναι μυστική, θα θελα να δηλώσω ότι προτιμούσα το "σχετικά με τον Ροδερέρ" , αλλα η κακιά θεία της υπόθεσης το εριξε στο καλάθι της ληθης. confused
Γιατί θεία Νίνα μου τό κανες αυτό, πάνω που πέρασα τη μέση της ανάγνωσης!
Τελος πάντων όμως, σαν καλός πολίτης ψήφισα το "απ την παράνοια στους αλγόριθμους" .
Μετα είδα πως είμαι ο πρώτος που το ψηφίζει!
LukDag
Σημείο
Σημείο

Αριθμός μηνυμάτων : 24

Δημοσίευση  nina Την / Το Τρι 30 Σεπ 2008 - 9:20

LukDag έγραψε:Έφόσον η ψηφοφορία δεν είναι μυστική, θα θελα να δηλώσω ότι προτιμούσα το "σχετικά με τον Ροδερέρ" , αλλα η κακιά θεία της υπόθεσης το εριξε στο καλάθι της ληθης. confused
Γιατί θεία Νίνα μου τό κανες αυτό, πάνω που πέρασα τη μέση της ανάγνωσης!!

ζητάω ειλικρινά συγγνώμη για τον λάθος χειρισμό που διέγραψε οριστικά την πρώτη ψηφοφορία που περιείχε και τον Ροδερέρ, που είναι ένα εξαίρετο βιβλίο.
Από την άλλη όμως πιστεύω πως βγαίνεις κερδισμένος κι όχι χαμένος διαβάζοντας-έστω και κατά λάθος-περισσότερα βιβλία από όσα προτείνονται προς συζήτησιν στη λέσχη.

Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

προς tsimuha kamikazi, αλλά και γενικότερα

Δημοσίευση  valiousa Την / Το Τετ 1 Οκτ 2008 - 13:56

Χάρηκα πολύ για την επιστροφή σου και νομίζω πως έλειψες πολύ σε όλους. Έλπίζω όλα τα καινούρια δεδομένα στη ζωή σου να την κάνουν ακόμη πιο ενδιαφέρουσα και γεμάτη.
Δεν νομίζω ότι ναυάγησε η προσπάθεια(ελπίζω πως όλοι κερδισαμε κάτι), μάλλον έχασε τη ρότα της, ξανοίχτηκε σε πολλές κατευθύνσεις(κεφάλαια) και χάθηκε μεσοπέλαγα(και καλοκαιριάτικα) το ενδιαφέρον και η Ιθάκη... Δεν πειράζει. Τώρα θα ξέρουμε και θα αποφύγουμε τους σκοπέλους.
Καλό μηνα να έχουμε και καλή αρχή στο νέο μας βιβλίο!
Είναι αρκετά ενθαρρυντική η ανταπόκριση μετά το κάλεσμα που έγινε, αλλά ελπίζω πως θα συμμετάσχουν και άλλοι στην πορεία!
valiousa
Ισόπλευρο τρίγωνο
Ισόπλευρο τρίγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

Δημοσίευση  tsimuha kamikazi Την / Το Πεμ 2 Οκτ 2008 - 15:12

na eiste kala oloi sas, elpizw na sas briskw olous pio ksekourastous k pio oreksatous twra pou ksekiname pali...

dystyxws akomh den exw internet sto spiti,
8a ta leme syxnotera se liges meres

filia se olous k perimenw na dw to apotelesma ths pshfoforias gia na mou steiloun demataki apo ellada
xixixi

filakia

tsimuha kamikazi
Τετράγωνο
Τετράγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 100

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://flatland.team-talk.net

Δημοσίευση  nina Την / Το Σαβ 4 Οκτ 2008 - 7:27

γεια σου tsimuha kamikazi !

χαίρομαι που είσαι καλά και τακτοποιήθηκες.

ίντερνετ δεν έχω φέτος ούτε κι εγώ εκεί που βρίσκομαι, μόνο από το σχολείο κανα δεκάλεπτο τη μέρα και τα ΣΚ στο σπίτι!

ελπίζω να έχουν όλοι οι υπόλοιποι και ίντερνετ και όρεξη, ώστε να λειτουργήσει η ηλεκτρονική μας λέσχη.

καλή δύναμη

Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

Δημοσίευση  valiousa Την / Το Κυρ 5 Οκτ 2008 - 22:48

Σε λίγα λεπτά λήγει η ψηφοφορία...
Από αύριο δηλαδή αρχίζουν οι συζητήσεις μας!!!
Δεν ξέρω που θα βρίσκομαι φέτος το χειμώνα κι αν θα συνεχίσω να έχω ίντερνετ, πάντως ξέρω πως θα προσπαθήσω πολύ για να μη λείψω από εδώ.
Καλή μας αρχή και καλό μας ταξίδι!!!
valiousa
Ισόπλευρο τρίγωνο
Ισόπλευρο τρίγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης